Developers Diary
Copyright ©

Інтерв`ю зі сценаристкою проєктів "My first kiss" та "Vampire story: bloody choices"

Ім’яможете називати мене Lina Cenri (або просто L)


Кількість років або день народження24 рочки


Хто ви за mbti?INTP (5w4)

Улюблена страва — Такої немає, занадто багато куштувала різних страв, тому виділити щось одне для мене неможливо.

Улюблене місто в Україні — Немає такого. З усіх міст України я була в 37 містах, всюди свої плюси та мінуси. І я могла б комфортно жити в кожному з тих міст.

Я можу назвати міста України, які залишаться в памʼяті на довше, ніж інші. Перше — Бахмут. Там я народилась, туди я часто приїздила у гості до бабусі з дідусем. Там була одна з моїх домівок. Коли цього міста не стало, остаточно померла безтурботна частина мене. Я бачила на фото руїни свого дому, вцілілою була тільки гойдалка, яку дідусь робив спеціально для мене і дерево, яке ми посадили після смерті улюбленої кішки Фіони. Та кішка чомусь дуже любила сливові дерева.

Друге місто — це Харків. Мої щасливі студентські роки пройшли у Харкові. Я дуже ціную той час, який там провела. Найбільше прекрасних людей я зустріла саме там.

А третє місто — це Старий Самбір. То була не поїзка, а ніби запланована мемна постанова. Але мені сподобалося.

Топ три професійні книги — Клянуся, не люблю подібні топи. В кожній прочитаній мною книзі по геймдизайну було щось корисне. Деяка інформація домомогла, деяка — ні. Наприклад, я більше цікавлюся плануванням та технічними штуками, ніж розділами на кшталт “як знайти ідеї”, “як розвивати креативність”. Нестачі ідей у мене ніколи не було, з мінусів тільки мовний барʼєр, обмежений час і ресурси.

З прочитаного за цей рік прийшло в голову:

  • “Геймдизайн” Джессі Шелл
  • “STORY. Substance, Structure, Style, and the Principles of Screenwriting” by Robert McKee
  • “The Advanced Game Narrative Toolbox Edited” by Tobias Heussner;
  • “Narrative design for indies: getting started.” by Edwin McRae;
  • “Narrative design for writers.” by Edwin McRae;
  • “Rules of Play: Game Design Fundamentals” by Katie Salen, Eric Zimmerman “Quests: design, theory, and history in games and narratives.” by Jeff Howard

Для мене ці книги стоять +- на одному місці. І кожен зможе знайти щось корисне для себе.

Три улюблені книги, які докорінно змінили ваше життя. Мені стало дуже цікаво, а чи є серед наших гравців люди, життя яких докорінно змінилося завдяки трьом книгам? Брехати не буду, в мене так не було. На мій погляд, щоб змінити життя треба прочитати набагато більше книг. І не просто прочитати, а проаналізувати інформацію і, якщо бачите щось корисне, спробувати примінити прочитане на практиці. Улюблених книг в мене багато, всі вони різних жанрів та від авторів з різних країн.
Тому я вам скажу чотири книги, які я прочитала за цей червень:

  1. “Хвала гніву” Сальваторе Ла Порта.
  2. “Босоніж на оливі” Таіс Золотковська (авторка родом з Харкова, дуже люблю цю жінку та її творчість)
  3. “Сон у червоному теремі” Цао Сюєцінь
  4. “Адвокат негідників” Джон Ґрішем

Питання 1. Пані Ліно, як довго ви працюєте сценаристом? Як знайшли компанію у Faifly Games?

Я почала працювати геймдизайнеркою з середини грудня 2021 року. Знайшла компанію випадково, дуже багато дивних співпадінь сприяли цьому. Я взагалі-то повинна була робити рівні і мріяла працювати над матч3.

Зараз я у компанії працюю приблизно півтора року. Я виконую ролі: геймдизайнера, технічного геймдизайнера, наративного дизайнера та, частково, тестувальника. Якби у мене був час тільки на письмо, то сценарій був би набагато краще. На щастя, я постійно вчуся, тому потихенько стаю краще і зараз зʼявились люди, які допомагають мені.


Питання 2. Не страшно було бути автором, який робить першу гру в компанії, що ви відчували?

А повинно бути страшно в подібній ситуації? Я запитую, бо дійсно не розумію. Ні, було не страшно. Я не боюсь діяти. Я не боюсь робити помилки і не боюся критики. Вам, мої любі, бажаю завжди бути сміливими на своєму життєвому і творчому шляху. Якщо ви існуєте, то вже комусь потрібні у цьому світі і те, що ви робите, теж. Живий приклад.

Найперша моя гра досі приносить якісь гроші. Люди в це грають, купують геми і запитують в нас на пошті коли продовження. Хоча то була найперша моя гра з обмеженими ресурсами і я оцінюю її обʼєктивно низько. Тому не бійтеся щось робити вперше. Знайдуться ті, кому буде потрібна ваша діяльність.

screenshot from the my first kiss game

Питання 3. Нажаль, розробка MFK припала на війну в Україні. Як виживати та працювати творчим людям в період тотального хаосу? Як ви змушували себе писати гру незважаючи ні на що?

Ян: Я хочу перший дещо сказати! Я придумав маленький віршик. Називається “чотири П”.

Ян: Посміхнися, моя чарівність, дарма сльози не лий. Проходь по дорозі вічності та мені душу відкрий. Поплакати трошки можна, якщо сильно болить. Потім відроджуйся наново, життя чекає в цю мить.

Lina Cenri: Дякую, Яне, тепер моя черга. Якщо говорити серйозно, то ефективної формули не існує. Я доробила гру, тому що завжди намагаюся завершити все до якогось логічного кінця. Мені було краще помучитись фізично, не спати вночі, щоб писати поки було світло, ніж страждати психологічно від незакритого гештальту. Мої дітки були намальовані, і я дуже хотіла, щоб світ їх побачив. І світ дійсно побачив, вже більше ста тисяч скачувань і багато різних відгуків від людей з різних країн.

Ян: Я найкраща твоя дитина.

Акі: Ні, найбільше вона любить мене.

Джуліус: Заціптеся і не перебивайте Ліну. Це їй запитання поставили.

Генрі: Будь ласка, продовжуй свою розповідь.

Lina Cenri: Також написання текстів допомагає мені не зійти з розуму і вивільняти почуття. За півтора року я втратила 34 дорогі для мене людини з числа родичів та друзів. Іноді мене розриває від безсилля та розпачу. Похорон став для мене чимось звичним, смерть перестала відчуватися як трагедія і це до біса лякає мене.

Генрі: Мені дуже болісно чути це. теплі обійми

Lina Cenri: А ще я хочу обійняти тебе, чарівна людино. Я буду вірити в тебе, а ти вір в мене, яка вірить в тебе. Тоді наша віра стане абсолютною зброєю і ми всіх поборемо. Чим би ти не займалася, чарівна душа, я думками з тобою і підтримую тебе. Пиши, малюй, танцюй, співай, програмуй, фотографуй чи щось таке. Я буду рада кожному твоєму кроку у творчості.

Ян: Ми теж будемо раді! Ділись з нами своєю творчістю.

Генрі: Так, ми підтримуємо тебе.

Джуліус: І віримо, що ти здолаєш усі трудноші.

Акі: А якщо тобі на шляху попадеться тупий злісний критик, то не слухай його. Просто уяви як Ян його відгамселив.

Lina Cenri: Поділіться, будь ласка, яким видом творчості ви займаєтесь.


Питання 4. Як вам прийшла ідея зробити цю гру? І звідки брали натхнення для сюжету? Чому саме яой? (туць можна вивернути, що друзі лгбт і зараз прайд і вітаю всіх з цим)

Трошки пізно, але вітаю всіх з Pride Month, панове! Я сама ідентифікую себе як пансексуальну жінку і підтримую лгбтк+

Це бл новелла, тому що мені захотілося внести вклад в популяризацію репрезентації лгбт в іграх в Україні. І я бачу, що після виходу нашої гри, деякі українські розробники почали створювати ще новели бл жанру. Це мене радує, сподіваюся такого контенту побільшає через деякий час.

Імена і фамілії персонажів взяті з реальних людей. Ніякого натхнення для сюжету не було. Вього лише моя шиза + ціль вивести людей на емоції та перевірити деякі теорії.


Питання 5. Чому головного героя ніколи не показують? Я стільки йому шмоток купила і не бачу.

В сингл новелах на мобайл платформах найчастіше головних героїв не видно. Спочатку планувалося і емоції Акі не показувати в діалоговому віконці, але я трохи заморочилась, тому ви можете побачити реакції обличчя Акі.

Якщо хочете бачити гг на екрані з іншими героями, то пишіть і тоді в новелах наших інших авторок ми втілемо це ваше прохання.

comics for the my first kiss game

Питання 6. Були герої з голови, чи узяті з якихось реальних людей?

Тільки імена були взяті з реальних людей. Всі вони мої друзі з декількох різних країн де я колись жила. Ян Дюваль існує. Він виглядає більше як Генрі і має абсолютно інший характер. Все інше придумано.


Питання 7. Як прийшла ідея створити Яна ? Можливо ви взялись з когось натхнення? (можна розписати про те, що ви його переписували)

Ян в першій версії сценарію був дуже чемним і найспокійнішим персонажем. А Генрі повинен був бути з нестерпним характером, щоб псувати всім життя, ніби скалка в дупі. Але у ході екстренного написання нової версії сценарію я зрозуміла, що спокійними в мене виходять всі три персонажа. А є величезна категорія людей, яким потрібен психований персонаж, тому Ян в моїй голові народився заново з новим характером.


Питання 8. Чому гг клеїться до Генрі навіть коли не ведеться гілка з ним?

Акі дуже захоплюється Генрі в багатьох аспектах. Акі хоче бути таким же фізично сильним, таким же крутим на вигляд, таким же розумним і різнобічним. До Генрі він клеїться і веде себе з Генрі не дуже адекватно, тому що підсвідомо відчуває, що Генрі подобається в ньому його сміливість і свобода. Ви колись думали чому Генрі сподобався Акі? Ні, не тому, що Акі фізично непогано розвинений і красиво вистрибнув з вікна. А тому, що Генрі був у захваті від сміливості Акі робити те, що робити неприйнятно. Генрі ніколи не міг дозволити собі так себе вести. І Акі бачить, що коли веде себе імпульсивно і чіпляється до Генрі, то сам Генрі звертає на нього більше уваги. А увага того, ким ти захоплюєшся, це цінно, наприклад, добре підпитує власне его.

preview for the my first kiss game

Питання 9. Чому в історії так мало Генрі. Можна з ним окрему гру?

А хтось говорив, що Генрі забагато. Якось так вийшло. Про окрему гру питання не до мене. Якщо мені дадуть час і ресурси, то залюбки напишу. У мене в голові є 4 різних партнери для Генрі. І ці персонажі навіть цікавіше за своєю історією ніж Акі, Ян та Джуліус.


Питання 10. Мені цікава передісторія Матео. Скажіть чи можна надіятись і чекати якогось розкриття цього персонажа?

Якщо дадуть зробити продовження, то однозначно так. Він моя 2д дитина, як і інші, і я його люблю. Поки предісторію писати Вам не буду, бо якщо буде продовження, то я розкрию його всім у грі. Якщо продовження не буде, то обовʼязково розповім про нього окремо.


Питання 11. Скажіть, чому лінія з пігулками нікуди не привела? Таке враження, наче їх можна вирізати і взагалі нічого не зміниться. А тема ж цікава.

Часу прописати нормально не було, на жаль.


Питання 12. Як часто плануєте випускати оновлення MFK? І чи побачимо ми ще як розвиваються відносини між Айріс та Міккі?

В цей додаток навряд чи влізе якесь оновлення. Сам додаток без підтримки сервера, тому він важить вже багато. Якщо щось будемо робити, то це буде вже новий додаток.

Про дівчат питання не до мене. Я залюбки напишу про дівчат, якщо дадуть час та ресурси. Якщо не дадуть колись розпишу все у вигляді фанфіка. Але наступні пів року в мене вже зайняті іншим.


Питання 13. Здається, чи то Айріс та Міккі, чи то якась інша пара одружилась десь після 4 місяців знайомства і взагалі гг починає стосунки з кимось з хлопців після кількох днів знайомства, що скажете про те що стосунки персонажів розвивається настільки швидко?

По-перше, ніхто там насправді не одружувався. Балачки про весілля, які починає Айріс в додатковій історії, це просто її мрії. Дівчата мріють про майбутнє, про те як вони теоретично будуть виглядати на своєму весіллі і ви, як чарівна душа поза екраном, трохи берете участь у їх балачках. В моїй голові дівчата одружуються після того, як Міккі закінчить університет. Тобто через 5 років після знайомства. А всі весілля Акі у різних всесвітах (кінцівках) відбуваються набагато пізніше, ніж події з Матео. Так, Акі робить пропозицію Генрі і той погоджується. Але він тільки на словах погодився, потім пройде багато часу, перш ніж вони реально одружуються. Генрі ще довго перевіряв чи підходить йому Акі як партнер.

По-друге, швидкий розвиток стосунків — це реально і вважається нормальним у багатьох країнах. Є різні типажі людей, не всім потрібно рік зустрічатися, щоб поцілуватися. Все ще залежить від соціо-культурних норм, де відбуваються події. Для України дійсно розвиток стосунків хлопців швидкий. Але, персонажів було створено з урахуванням менталітету деяких місць в Америці, де явище “one night stand” не є чимось фантастичним. Відкрию секрет, у Яна високе лібідо і він займасвя сексом без обовʼязків з багатьма і не бачить в цьому проблеми, якщо це було за взаємною згодою.

Імхо, головне не як швидко ви почнете зустрічатися, а наскільки ви усвідомлюєте навіщо вам відносини, чого ви хочете від партнера і що можете дати йому.


Питання 14. Міккі сподобалась Айріс через ту тягу до напівкровок?

Ні. Феромони виділяти здатні тільки напівкровки, коли людських генів стількі ж, скільки генів звіролюдей (тобто 50% на 50%). Коли змішання крові йде далі, то цих феромонів немає. Міккі сподобалася Айріс, тому що вона повністю типаж Айріс.


Питання 15. В іншій історії/історіях онлі гетеро персонажі?

Ні. В новій версії Vampire Kiss в мене персонажі з різною орієнтацією (і мої діточки з мфк теж там будуть). В новелах від двох наших інших авторок теж будуть присутні не тільки гетеро персонажі.


Питання 16. Чи буде гілка Генрі/Джуліус, Генрі/Ян? (я можу знайти відривок з надпипроднього)

Ні. Якщо вам хочеться, то можете написати фанфік з таким сценарієм і я залюбки його прочитаю. Особисто я проти інцесту, тому ніколи не буду репрезентувати це явище в своїх роботах. А Генрі+Ян мені просто не подобається, бо вони разом у моїй голові не будуть щасливими.


Питання 17. Будуть сцени 18+ чи щось типу того?

Я б хотіла реалізації 18+ новели НЕ на мобайл платформи. Як раз сцени сексу в мене виходять набагато краще, ніж легка романтика. Просто я палка людинка, ха-ха-ха. В цій грі такі сцени, на жаль, не можливі через обмеження гугл та епл сторів. Клята цензура.


Питання 18. Які ваші подальші плани?

Подальші плани — нічого не планувати. Всі мої плани переплановуються на льоту і виходить щось, що не повинно було бути. Тому я не можу адекватно відповісти на це питання.